Проголошення парафії

У 2014 р.Б у м.Авелліно ( Італія) з благословення місцевого Єпископа Франциска  Маріно на прохання о. Романа Кривого, капелана місцевої громади УГКЦ, розпочався процес створення української персональної  парафії. Офіційно документи були підписані у листопаді . Парох став о.Роман Кривий, який склав відповідну присягу у присутності свідків.  21 грудня 2014  українська громада урочисто святкувала  цю подію.

 

На запрошення пароха радо відгукнувся Владика Дмитро Григорак ( ЧСВВ) із Бучатської Єпархії, до котрої приналежить о.Роман Кривий.  Візит Владики тривав 20 – 22 грудня .  У суботу 20 грудня відбулась зустріч із Директором Авелінського Карітасу Карло Меле та його співробітників, на котрій обговорювались можливі варіанти співпраці та допомогу у будівництві Будинку Милосердя у м. Чорткові.  Варто пригадати , що початок цієї співпраці між двома Єпархіями у цьому питанні був покладений у серпні цього року, коли придставники Карітасу Авелліно Доменіко Лімонджелло та Вінченцо Берардо які перебували із візитом у Бучатській Єпархії  і  на місці детально ознайомились із її соціальними проблемами та потребами .

У неділю 21 грудня урочисту Літургію з нагоди проголошення Парафії Свв. Володимира та Ольги очолили два єпархи  – Владика Дмитро та Владика Франциск .  Перед її початком канцлер  Єпархії Авелліно о. Вінченцо зачитав декрен про проголошення парафї та номіну пароха.  Разом із єпископами спіслужили о.Роман Кривий,о.Ігор Стус, о.Ігор Данильчук, о. Терентій ( ЧСВВ) . У слові до вірних Вл. Дмитро наголосив  на обовязкові та дарі служіння ближньому,  що особливо є  актуальним в емігрантському середовищі, привітав громаду з її духовним зростом та побажав не затримуватись на досягнутому. Владика Франциск склав для усіх присутніх найкращі побажання і привітання із наступаючими Різдвяними святами.

У понеділок 22 грудня відбулась офіційна зустріч  обидвох  єрархів  у приміщенні єпархіальної курії.  У знак подяки за опіку над українськими емігрантами та їх церквою Владиці Францискові вручили ілюстровану книгу історії та культури України.

You can leave a response, or trackback from your own site.