ВАРТІСТЬ І ЗНАЧЕННЯ СЛУЖБИ БОЖОЇ


                                                           Від сходу сонця, аж до заходу між народами

                                                             велике Моє ім’я, і на кожнім місці Моєму

                                                                      імені приноситься кадило й чиста жертва”                

                                                                                                                           (Малахія 1.12) 

Першою основною правдою християнської віри про Службу Божу є те, що її встановив сам Бог. Службу Божу установили не люди, не Св. Церква, навіть не Апостоли, але сам Господь Ісус Христос. Служба Божа – це остання воля Христова, це його заповіт. Божественна Літургія – це найдорожча спадщина, що збереглася в руках Св.Церкви по відході Христа Спасителя з цього світу. У Службі Божій, під видами хліба й вина, залишив Христос усе, що Він найціннішого міг залишити, тобто Себе самого, своє найсвятіше Тіло і свою найдорожчу кров.  Жертва Служби Божої – це найкращий спосіб примирення людей з Богом. Не було, немає і не буде ціннішої, вартіснішої жертви примирення людей з Богом від Служби Божої. Через Службу Божу сходить Божа манна, Пресвята Євхаристія, що є чудесним кормом в нашій земній мандрівці до обітованої землі, до неба. Св. Альфонс  Ліґуорі каже: “Одна, однісінька Служба Божа приносить Богові більше слави, ніж усі молитви та покути всіх святих, ніж усі праці і труди апостолів, ніж усі муки мучеників та ніж усе полум’я любови серафимів і самої Божої Матері”.
Завдяки св.Літургії щедро користуємося заслугами хресної жертви, передусім через св.Літургію можемо досягти прощення гріхів, вислухання молитов, Божого благословення і вічного щастя.  У зв’язку з тим, що жертва св. Літургії є жертвою безмежної цінності, то її відправа або лише слухання має найбільшу вагу серед усіх добрих справ.   Метою нашого життя на землі і в небі є прославляти Бога, а св.Літургія є для цього найкращим способом.  Святою Літургією – Безкровною Жертвою найкраще Бога славимо, Йому найкраще дякуємо, просимо ласк і Його перепрошуємо.   Наша св.Літургія для всіх нас – це невичерпне джерело святости, Божих ласк і благословення. Вона вчить нас любити Бога і ближнього, допомагає зрозуміти і перейнятися духом жертви в нашому житті, унаочнює важливість нашого спасіння.

Хто з недбальства опускає в неділю св.Літургію, той дуже багато тратить і провиняється перед Богом. Тому Церква так наполягає на недільний обов’язок бути на св.Літургії. Тож, хай св.Літургія наша буде для всіх нас чимось найсвятішим і найдорожчим, хай буде для нас джерелом святости і запорукою нашого спасіння.     

 

You can leave a response, or trackback from your own site.